בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

גיוס אשראי לעסקים

הינה לכם אקסיומה, אמת מוחלטת: כל העסקים זקוקים לאשראי כדי להתקיים. עסק ללא אשראי לא יכול להתפתח, לצמוח, לקנות סחורה וציוד, לשלם משכורות, לשרוד פערי תזרים, לקיים מערך שיווק. עסק ללא אשראי הוא עסק שימיו ספורים.

הינה אמת נוספת: צרכי האשראי של רוב העסקים הם צרכים משתנים. מסגרת אשראי טובה ביום אחד, כבר לא תספיק או לא תתאים ביום אחר. לכן הטיפול באשראי בעסק הוא נושא שמעסיק את בעליו באופן מתמיד. מאחר שאשראי הוא מצרך קבוע של העסק, בחירה נכונה של מסלולי גיוס אשראי תהפוך את העסק לרווחי יותר ויעיל יותר.

גיוס אשראי לעסקים - מאיפה מתחילים?

אם אתם מנהלים חשבון מעל לחודש בבנק מסוים, סביר להניח שמדי פעם אתם מקבלים פניות מהסניף עם הצעות אטרקטיביות יותר ואטרקטיביות פחות לקבלת אשראי. וזה מצוין. לא מפני שבהכרח כדאי לקבל את ההצעות האלה, אלא מפני שההצעות האלה ייתנו לכם אומדן לגבי היכולת של העסק שלכם לגייס כסף, והן יכולות לשמש כנקודת פתיחה במו"מ בגיוס אשראי גם מחוץ לבנק.

איפה למשל?

גיוס אשראי לעסקים אינו מתבצע בבנק בלבד. כל עסק צריך לבחון את צרכיו האמיתיים, את יכולת ההחזר שלו ואת התנאים האופטימליים לגביו, ולבדוק את החלופות השונות של גיוס האשראי שקיימות לרשותו. להלן מספר דוגמאות של גיוס אשראי לעסקים שאינו מבוצע דרך פנייה ישירה לבנק, ומהווה חלופה אטרקטיבית להלוואות ישירות מהבנק:

הלוואה בערבות המדינה

הקרן בערבות המדינה הוקמה על מנת לסייע לעסקים שצריכים גיוס אשראי עבור הקמת עסק חדש, עבור סגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר, או עבור פיתוח והשקעה בעסק קיים. עסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪, ואילו עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון. ההלוואה היא חוץ בנקאית ואינה יושבת על התזרים השוטף, עם ריבית נמוכה, החזרי תשלום נוחים (כולל גרייס לחצי שנה) והיא דורשת ביטחונות נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון).

גיוס אשראי לעסקים ללא ריבית

אולי קשה להאמין, אבל בתנאים מסוימים ניתן לקבל הלוואות ללא ריבית. קרן נתן - קרן פילנתרופית לעידוד יזמות בישראל, מעניקה לעסקים צעירים הלוואות בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. ההלוואות ניתנות לעסק ראשון וחדש בלבד, המציג תכנית עסקית מפורטת שמעידה על רצינותו של העסק ועל יכולתו לשגשג.

גיוס אשראי לעסקים

קרן פועלים לעסקים

בנק הפועלים בשיתוף כלל ביטוח הקים את קרן פועלים לעסקים - המתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה. גיוס אשראי דרך קרן פועלים אפשרי עבור עסקים בעלי צרכי הון חוזר, עסקים המעוניינים בביצוע השקעות בעסק ועסקים חדשים שנמצאים בשלבי הקמת הפעילות החדשה. ניתן לקבל דרך הקרן הלוואה של עד 500 אלף שקלים או 10% ממחזור ההכנסות השנתי (הגבוה מבניהם). הריבית היא אטרקטיבית והחזר התשלומים נוח (כולל גרייס של עד 12 חודשים).

גיוס אשראי במימון פרטי

חברות המעוניינות בגיוס אשראי גבוה מזה שמציעות הקרנות יכולות לגייס את האשראי במסלולים נוספים מלבד הבנק: גיוס אשראי לעסקים ממשקיעים פרטיים, מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה,  או הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים או ממשקיעים אסטרטגיים (שעשויים אף לסייע בשיווק מוצרי החברה).

איך מקבלים אשראי לעסקים?

על מנת לגייס את הסכום הדרוש בתנאים הטובים ביותר עבור החברה, חשוב לבחון את הצרכים האמיתיים של העסק אל מול אפשרויות הגיוס העומדות בפניו, ואז להחליט על מסלול ההלוואה או תמהיל ההלוואות הנכון. יש לזכור כי גיוס אשראי בקרנות השונות אינו פשוט - מתוך כלל העסקים שמגישים בקשה להלוואה, רק כ-30 אחוז מהבקשות מאושרות. כתיבת תכנית עסקית ומותאמת לעסק ולענף בו הוא פועל, היכרות מדוקדקת עם הדרישות של כל מסלול והכנה מרבית לבקשה- עשויים לעשות את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה.

מעוניינים לשמוע עוד על הדרך הטובה ביותר לגיוס אשראי לעסקים?

חייגו: 09-8788669 או השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם.

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: