בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

תכנון הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים

העסקים הקטנים מהווים חלק גדול ומשמעותי מן השוק, אך את מרבית האשראי מהבנקים מקבלות דווקא מספר מצומצם של חברות גדולות. כדי שהעסקים הקטנים יוכלו לצמוח והכלכלה כולה תוכל לשגשג זקוקים העסקים הקטנים להלוואות, ואת הבעיה הזאת פותרת המדינה בעזרת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים וגדולים

אם יש לכם עסק אתם בטח יודעים שאחד המנועים החשובים לצמיחתו הוא הלוואות. עסק צריך אשראי כדי לצמוח ולהתפתח וגם כדי לפעול באופן יומיומי. במסגרת הפעילות השוטפת של העסק אתם צריכים לרכוש מלאי ולשלם משכורות לעובדים, כאשר בהמשך אתם מכסים את ההוצאות האלה על ידי ההכנסות.

בכלכלה המודרנית קיים כשל מובנה על פיו רוב מוחלט של האשראי במשק ניתן למספר קטן של לווים גדולים, בעוד העסקים הקטנים שמהווים את רובו של השוק מתקשים לקבל אשראי. ללא מתן אשראי לא יוכלו העסקים הקטנים לצמוח, וכיוון שהם מהווים חלק גדול כל כך משוק- השוק כולו יפגע. כדי לפתור את מצוקתם של העסקים הקטנים ולסייע להם לצמוח מוענקות הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים.

מהן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים?

הלוואה בערבות מדינה היא הלוואה בנקאית ארוכת טווח הניתנת על ידי הבנקים העובדים עם הקרן. הבנק מעניק את ההלוואה, ההחזרים מטופלים מולו והמדינה מעמידה את עצמה כערב. הבנקים נוטים להימנע מלהעניק אשראי לעסקים קטנים בגלל מחסור בבטחונות ואל החלל הזה נכנסת המדינה ומעניקה את הביטחון, כאשר היא למעשה מהווה את הערב לעסק שמקבל את ההלוואה.

מתן הלוואה בנקאית רגילה מותנה בהצגת ביטחונות מטריאליים, כך שהבנק לא יסתכן בעת מתן ההלוואה. עסקים גדולים מסוגלים לספק בטחונות כאלה, אך עסקים קטנים מתקשים בכך, לכן המדינה לוקחת על עצמה בין 75 ל-90 אחוז מהערבות ואת השאר מספק בעל העסק.

עסקים עם חשבונות מוגבלים

אחת הבעיות הנפוצות בקרב עסקים קטנים היא מצוקה תזרימית, כלומר מחסור במזומנים שמביא לחוסר יכולת לקיים את ההתחייבויות השונות של העסק. אם בעל העסק חזה את המצב ולקח הלוואה מבעוד מועד הוא יכול לשלם מכספי ההלוואה ולהמשיך כרגיל. אם העסק לא עמד בכיסוים של 10 צ'קים בתוך שנה הוא מוגדר כעסק מוגבל. במצב הזה העסק לא יכול לקבל הלוואה ישירה מהבנק או מהקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה ועליו לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיים.

קיימים פתרונות שונים לקבלת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ומוגבלים, אולם אלה פתרונות בעייתיים וחשוב להימנע ככל האפשר מהגעה למצב בו אתם מוגדרים כעסק מוגבל. כדי להימנע מכך חשוב להקפיד על ניהול פיננסי נכון, ובמקרה הצורך להיעזר בהלוואות עוד לפני שמגיעים למצב חירום של חשבון מוגבל. חשוב שתבינו שהכרתן של האפשרויות הפיננסיות השונות ושימוש בהן יסייעו לכם להתנהל בצורה טובה ובריאה יותר.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים - המדריך המלא

דגשים חשובים

  • תקופת ההלוואה היא עד חמש שנים, כאשר מתוכן חצי שנת גרייס על תשלומי הקרן.
  • עסקים שמחזור המכירות בשנה הקלנדרית האחרונה היה מתחת ל-6.25 ש"ח יקבלו הלוואה של עד חצי מיליון ש"ח.
  • עסקים עם מחזור מכירות גדול מ-6.25 ש"ח יוכלו לבקש עד 8% מהמחזור השנתי האחרון.
  • סכום הריבית אותו תשלמו על ההלוואה משתנה בהתאם ליכולת המיקוח שלכם מול הבנק, לכן ככל שמצבכם הפיננסי טוב יותר הריבית שלכם עשויה להיות נמוכה יותר.
  • אמנם המדינה ערבה לכם, אך בכל זאת תצטרכו להציג בטחונות של 10 עד 25 אחוזים, כאשר גובה הבטחונות ישתנה בהתאם לסוג העסק שלכם.
  • כדי לקבל הלוואה לעסק עליכם לעמוד במספר תנאי סף: חסרי חובות שלא הוסדרו לרשויות המס, מחזור שנתי של עד 100 מיליון ש"ח, אף בנק לא נוקט נגדכם בהליך משפטי, אינכם נמצאים בהליכי פירוק או כונס נכסים ולא קיימים חובות פגומים בחשבונות הקיימים בבנק.
  • כדי לקבל את ההלוואה יש להגיש תכנית עסקית מפורטת שתיבחן על ידי הגוף המתאם מטעם המדינה.

חברת אפק מנוסה במתן הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים וחדשים, ומעמידה לרשותכם את מיטב היועצים שישמחו לסייע לכם בתהליך קבלת ההלוואה. אם אתם רוצים לשמוע פרטים נוספים צרו קשר ותאמו פגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות או התחייבות, כדי להעריך מהו מסלול המימון המתאים עבורכם

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: