בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

עסק חדש מוקם, וזה זמן משמח, מרגש, מלהיב וגם מלחיץ. בכל זאת, רוב העסקים נסגרים בשנתיים הראשונות של הפעילות. הדבר הראשון שעסק חדש צריך לדעת הוא - כדי להצליח, אתם חייבים שיהיה לכם כסף בקופה. כן, עוד לפני שהפעילות התחילה. ההוצאות גדולות: יש לרכוש ציוד ומלאי, לבנות או לשפץ או לשלם שכר דירה, לשלם משכורות לעובדים ולעצמכם, ולהקים מערך שיווקי רציני. לכן הלוואות לעסקים חדשים הם דבר שבשגרה בעולם העסקי. השוק מלא בהלוואות, ודווקא עסק חדש, שהכי זקוק לכסף, חייב לבחון בשבע עיניים כל הצעה להלוואה שמוצגת לו. בחירה מושכלת של סוג ההלוואה שתיקחו היא קריטית להצלחת העסק, ולהישארותו בזירה גם אחרי השנתיים הראשונות הקשות.

איפה ניתן לקבל הלוואות לעסקים חדשים?

לפני שניגשים לברר על הלוואות לעסקים חדשים מגופים שונים, חשוב לקבל הצעה ראשונית להלוואה מהבנק. בסופו של תהליך כנראה שתחליטו שעדיף לקחת הלוואה ממקור אחר, אבל חשוב לבוא למשא ומתן העתידי עם הגופים שמחלקים הלוואות לעסקים חדשים עם הצעה קונקרטית מהבנק. ההצעה הזאת תשמש עבורכם נקודת פתיחה מצוינת בסקירת האפשרויות הנוספות ובמשא ומתן עליהן.

קיבלתם הצעה מהבנק? כעת ניתן לגשת לאפיקי ההלוואה השונים, לבחון אותם ולבסוף להחליט על המסלול המתאים ביותר בהתאם לסוג העסק, לגודלו, לוותק שלו ולמצבו הפיננסי.

סוגי הלוואות לעסקים מחוץ לבנק

  1. הלוואות לעסקים חדשים ללא ריבית

המקור הראשון להלוואה אותו כדאי לכל עסק חדש לבדוק לאחר קבלת ההצעה מהבנק הוא קרן נתן. הקרן, שהינה פילנתרופית וללא מטרות רווח, שמה לה למטרה לעודד יזמות בישראל, והיא מעניקה הלוואות לעסקים בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. ההלוואות ניתנות לעסק חדש וראשון שמציג תכנית עסקית מפורטת שמעידה על פוטנציאל עסקי גבוה ועל יכולת להחזיר את ההלוואה.

  1. הלוואות לעסקים חדשים בערבות המדינה

מדינת ישראל מעודדת פתיחת עסקים על ידי מתן הלוואות לעסקים חדשים שהן נוחות ומשתלמות, והיא ערבה לרוב הסכום. הלוואות מהקרן בערבות המדינה הינן חוץ בנקאיות, ועבור עסק חדש זוהי נקודה קריטית - הלוואה חוץ בנקאית אינה יושבת על התזרים השוטף של העסק, אינה "חונקת" את המסגרת ומאפשרות לעסק לנשום. הריביות המוצעות להלוואות אלה נמוכות, החזרי התשלום נוחים, ניתן להתחיל להחזיר את ההלוואה כאשר העסק כבר פועל (לאחר חצי שנה מיום קבלת ההלוואה), והביטחונות הנדרשים עבורה הם נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון). עסקים חדשים זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪. 

 

הלוואות לעסקים חדשים - שיתוף פעולה בין אנשים

  1. הלוואות לעסקים חדשים מקרן פועלים לעסקים

בנק הפועלים וכלל ביטוח הקימו יחד את קרן פועלים לעסקים, שמתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה. הקרן נותנת הלוואות לעסקים בריבית אטרקטיבית ועם החזר תשלומים נוח. כמו הקרן בערבות מדינה, גם קרן פועלים מאפשרת להתחיל בהחזרים לאחר תקופה, שהיא אף ארוכה יותר - עד 12 חודשים. ההלוואות הניתנות הן עד 500 אלף שקלים או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם.

  1. הלוואות לעסקים מגופים פרטיים

במקרים בהם נדרש העסק לסכום גבוה מזה שמציעות הקרנות, עסקים חדשים יכולים לנסות לקבל הלוואות מגורמים נוספים, ביניהם:

  • משקיעים פרטיים
  • מיזוג לשלד בורסאי והנפקה בבורסה
  • הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים או ממשקיעים אסטרטגיים

 

מצמיחים הלוואות לעסקים חדשים כמו צמח

האם כל עסק חדש מקבל הלוואה?

הלוואות לעסקים חדשים הם מצרך מבוקש ביותר בשוק בו קמים עסקים חדשים בכל יום. לכן, רק כ-30 אחוז מכלל מגישי הבקשות לקרנות מקבלים בסופו של דבר הלוואה. אנחנו באפק העלינו עבור לקוחותינו את הסיכוי לקבלת ההלוואה ל-83 אחוז(!) על ידי בחינה מקצועית מדוקדקת של הצרכים האמיתיים של העסק אל מול אפשרויות הגיוס העומדות בפניו, והחלטה מושכלת של מסלול ההלוואה או תמהיל ההלוואות אליו יש לגשת. כתיבת תכנית עסקית ומותאמת לעסק ולענף בו הוא פועל, היכרות מדוקדקת עם הדרישות של כל מסלול והכנה מרבית לבקשה - הן שעושות את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה.

83% מלקוחותינו קיבלו הלוואה משתלמת לעסקים! מעוניינים לשמוע עוד? חייגו: 09-8788669

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: