בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

הלוואות לעסקים קטנים

אם אתם מתכננים לפתוח עסק קטן, או שאתם כבר בעלי עסק קטן מתפקד, אתם יודעים זאת היטב - כדי לגדול, לשגשג ולהצליח אתם חייבים שיהיה לכם כסף בקופה. העסק אולי קטן אבל ההוצאות גדולות - שכירות, קניית ציוד ומלאי, שיפוץ ואחזקה, משכורות ושיווק, ועדיין לא דיברנו על פערי תזרים שחייבים לגשר עליהם. למרבה המזל, ניתן כיום לקבל הלוואות לעסקים קטנים ממגוון קרנות וגופים, בריביות נמוכות ובתנאים נוחים. עם זאת חשוב לזכור כי לא כל ההלוואות נולדו שוות, ולכל עסק מתאים סוג אחר של הלוואה. בחירה מושכלת של סוג ההלוואה היא קריטית להצלחת העסק.

איפה ניתן לקבל הלוואות לעסקים קטנים?

קבלת הלוואת לעסקים קטנים

כשמדובר על הלוואות לעסקים קטנים, לרוב הבנק לא ייתן את ההצעה המשתלמת ביותר. ובכל זאת, הבנק הוא המקום הראשון אליו יש לפנות בבקשה להלוואה. ההצעה שתקבלו מסניף הבנק שלכם תשמש עבורכם נקודת פתיחה מצוינת בסקירת אפשרויות נוספות להלוואה חוץ בנקאית, ובמשא ומתן שתקיימו עם הגופים השונים המציעים הלוואות כאלה.

הצעד הבא יהיה לבחון את אפיקי ההלוואה השונים העומדים לרשות עסקים קטנים, ולבחור מתוכם. הבחירה תיעשה לאחר סקר שוק מדוקדק, ותוך התאמה מלאה לסוג העסק, לגודלו, לוותק שלו ולמצבו הפיננסי.

סוגי הלוואות לעסקים קטנים

  1. הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה

מדינת ישראל הקימה את הקרן להלוואות בערבות המדינה על מנת לסייע ולעודד צמיחת עסקים, על ידי מתן הלוואות נוחות ומשתלמות בערבותה. הקרן מחלקת הלוואות לצורך הקמת עסק חדש, סגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר, ופיתוח והשקעה בעסק קיים.

הלוואות חוץ בנקאיות מהקרן הן מהוות יתרון הגדול בכך עבור עסק קטן, הוא שהן אינן יושבות על התזרים השוטף של העסק, וכך לא "חונקות" את החשבון. הקרן מציעה הלוואות בערבות מדינה בריביות נמוכות, עם החזרי התשלום נוחים (כולל גרייס לחצי שנה) ותוך הצגת ביטחונות נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון).

גובה ההלוואות בערבות מדינה:

  • הלוואות לעסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪
  • עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון
  1. הלוואות לעסקים קטנים מקרן פועלים לעסקים

לקרן בערבות המדינה הוקמה מתחרה, שמחלקת גם היא הלוואות מסוג זה: קרן פועלים לעסקים. הקרן, שהוקמה על ידי בנק הפועלים עם כלל ביטוח, מציעה לעסקים קטנים הלוואות בריבית נמוכה ועם החזר התשלומים נוח (כולל גרייס של עד 12 חודשים). עסק קטן יכול לקבל מהקרן הלוואה בסכום של עד 500 אלף שקלים או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם. ההלוואות ניתנות עבור צרכי הון חוזר, ביצוע השקעות בעסק, ועבור עסקים חדשים שנמצאים בשלבי הקמת הפעילות החדשה.

  1. הלוואות ללא ריבית

אם מדובר בעסק קטן וחדש שזקוק להלוואה, המקור הטוב ביותר לגשת אליו הוא קרן נתן. מדובר בקרן פילנתרופית ללא מטרות רווח לעידוד יזמות בישראל, והיא מעניקה הלוואות המיועדות לעסקים קטנים וצעירים בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. כאמור, רק עסק חדש יכול לקבל את ההלוואה, וזאת לאחר שהציג תכנית עסקית מפורטת שמעידה על פוטנציאל עסקי גבוה ועל יכולת החזר של ההלוואה.

הלוואות לעסקים חדשים

האם כל אחד יכול לקבל הלוואות לעסק שלו?

הקרנות השונות מציעות הלוואות בריביות ובתנאים אטרקטיביים ביותר, ולכן עסקים רבים מגישים בקשות להלוואה. בשל הפניות הרבות, רק כ-30 אחוז מהבקשות מאושרות. עם זאת, חשוב לדעת כי ניתן להעלות באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת ההלוואה לעסק חדש, על ידי בחינה מקצועית מדוקדקת של הצרכים האמיתיים של העסק אל מול אפשרויות הגיוס העומדות בפניו, כתיבת תוכנית עסקית מותאמת והגשתה למסלול המתאים ביותר. כמו כן, הכנה לראיון עם מנכ"ל הקרן היא קריטית, ועשויה לעשות את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה. את כל אלה אנו עושים בהצלחה רבה, ולראיה: 83% מלקוחותינו קיבלו הלוואה! 

מעוניינים לשמוע עוד? חייגו: 09-8788669

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: