בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

למי זה מתאים?

הלוואה בערבות מדינה - למי זה מתאים?

הלוואות בערבות מדינה נועדו לסייע לעסקים וליזמים לצמוח בטווח המיידי. ההלוואה ניתנת לשלושה צרכים: הקמת עסק חדש, סגירת פערי תזרים ומימון הון חוזר, ופיתוח והשקעה בעסק. עסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪, ואילו עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי.

ההלוואה עשויה להתאים לכל סוג של עסק ומכל ענף, ומתאימה במיוחד לענפים: מסחר, ייבוא, תעשייה וחקלאות. כמובן שכל ענפי המשק יכולים להגיש בקשה להלוואה וכל בקשה נבחנת לגופה.

מסחר

יבוא: כל יבואן הוא בהגדרה צרכן אשראי, שכן הוא משלם במזומן על הסחורות על מנת לקבל תנאים טובים, ולעתים אף משלם מקדמות לפני שהסחורה הגיעה. נוסף לאלה, היבואן משלם עלויות נכבדות על אחסון הסחורה. מרגע התשלום על הסחורה ועד לרגע המכירה עלול לעבור זמן קריטי לעסק, והפער התזרימי עלול להיות גדול מאוד. כאשר יבואן מעוניין להתפתח ולהגדיל את היקף הפעילות שלו, הוא יצרוך אשראי עוד בטרם הזמנת המוצר. הלוואה בערבות המדינה, בה ניתן לדחות את תשלומי ההחזרים (גרייס) בחצי שנה, מצליחה לגשר על הזמן הזה וליצור תזרים חיובי שמאפשר צמיחה.

שוק מקומי: עסק מסחרי שמעוניין לקבל הנחה מספקים נאלץ פעמים רבות לאפשר תנאי תשלום שעלולים להכביד מאוד על התזרים. לרוב הוא ישלם במזומן, בעוד לקוחותיו משלמים לו בשוטף 30-90 וכך נוצר פער תזרימי. את הפער הזה פותרת הלוואה בערבות המדינה, כמו את הצורך בהון להשקעה ברכישת ריהוט, שיפוץ חנות, רכישת ציוד וכד'.

תעשייה ותשתיות

הלוואה בערבות המדינה מתאימה למפעלים יצרניים שזקוקים למימון מיידי של חומרי גלם, לתזרים מזומנים עבור משכורות של עובדי ייצור, לקניית רכיבים ומכונות, ולהשקעות נוספות כגון רכישת קו ייצור חדש לצורכי התייעלות והגדלת היקף הפעילות וכושר הייצור . המפעלים לרוב מקבלים את התשלום מלקוחותיהם בשוטף 90-120, וכך נוצר פער תזרימי, עליו נועדה ההלוואה לגשר. שיפור התזרים עוזר למפעלים לא רק להישאר במאזן חיובי, אלא גם להמשיך להשקיע ולפתח את המוצר ומוצרים נוספים בצורה יעילה ונוחה יותר בפרק זמן קצר.

תזרים מזומנים - קמפיין

חקלאות

בענף החקלאות הפער התזרימי בין הייצור לבין התשלום בולט במיוחד, שכן מדובר בתעשייה עונתית. בחודשי הקיץ מתבצעת עבודת ההכנה - חריש, הקמת משתלות, זריעה וכד'. למעשה רוב ההשקעה מבוצעת בחודשי האביב והקיץ, אך התוצרת נקטפת ונמכרת רק בחודשי החורף. כאשר מוסיפים לכך את תנאי התשלום של הלקוחות, שהם לרוב שוטף 60, נוצר פער תזרימי משמעותי, עליו נועדה ההלוואה לגשר, ולסייע לצמיחה גם בעונת הקיץ הבאה. בנוסף, ההלוואה יכולה לסייע גם לצורך השקעה בציוד ובחממות, על מנת להגדיל ו/או לייעל את הפעילות העסקית.

ענפים נוספים

נדל"ן: קבלני ביצוע זקוקים למימון מיידי של חומרים ופועלים בתנאי תשלום של מזומן או שוטף, בעוד הלקוחות משלמים לפי התקדמות העבודה או בסיום הפרויקט. כך נוצר פער תזרימי אותו נועדה ההלוואה לפתור.

נותני שירותים: שירותים שמצליחים להוכיח פוטנציאל צמיחה גבוה, דוגמת מסעדות ובתי קפה, מספרות, גנים פרטיים ועוד, עשויים להתאים לקבלת ההלוואה.

עסקים בהקמה: הקרן להלוואות בערבות מדינה מציעה הלוואות בתנאים אטרקטיביים לעסקים בהקמה, עם בטחונות בגובה 10% בלבד מגובה ההלוואה בהלוואות של עד 300,000 ₪, ובטחונות בגובה 13% בלבד מגובה ההלוואה בהלוואות של עד 500,000 ₪.

נשמח לבחון את התאמתכם לקבלת ההלוואה. צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות, על מנת להעריך את הכדאיות של בקשת הלוואה, את היקפה האופטימלי, ואת מסלול המימון המתאים עבורכם.

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: