בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

מה משותף ליזמים, לעסקים קטנים ולחברות ענק? כולם זקוקים לתזרים מזומנים כדי לצמוח. עסקים רבים כבר הבינו שהמטבע לא נמצא תמיד מתחת לפָּנס, ושהמטבע שנמצא בבנק יכול להיות יקר מערכו. כך מימון חוץ בנקאי הפך בשנים האחרונות ליותר ויותר מבוקש עבור עסקים שרוצים לצמוח.

למי כדאי לקחת מימון חוץ בנקאי?

במשך שנים רבות הלוואה חוץ בנקאית היתה בגדר טאבו עבור עסקים רבים, בשל תג הריבית הפרועה שהוצמד אליה. הנושא קיבל תפנית מבורכת לאחר שהוסדר על ידי משרד האוצר. לשוק האשראי הצטרפו שחקנים חדשים שקיבלו רישיון רגולטורי לעסוק בתחום, המציעים תנאי הלוואה נוחים יותר מאלו הקיימים בבנק. שוק ההלוואות הפך לזירה תחרותית, והוא מאפשר לצרכן ליהנות מתנאי הלוואה נוחים, ולדלג מעל תנאי הסף הקשיחים שמציבים הבנקים.

במגזר העסקי, התנהלות פיננסית נכונה היא קריטית, והמפתח לכך הוא הוודאות. כאשר עסק רוצה לקבל מימון חוץ בנקאי, עליו לדעת בדיוק מה צפוי לו: מה יהיה גובה הריבית, מה תהיה פריסת התשלומים, ולא פחות חשוב מכך - מה קורה כאשר דברים משתבשים, ומסיבות שאינן תמיד תלויות בו הוא אינו עומד בהחזר החוב. ישנן אפשרויות רבות לקבלת מימון חוץ בנקאי, ובחירת המסלול הנכון בהתאם לצרכים וליכולות של העסק תעשה את ההבדל בין מינוף המימון לצמיחה, לבין קשיים נוספים.

היתרונות הרבים של מימון חוץ בנקאי

מה הפך את מימון חוץ בנקאי למבוקש כל כך? ראשית, קבלת ההלוואה אינה דורשת ביטחונות גבוהים (ובמקרים מסוימים הוא ניתן ללא ביטחונות בכלל), כך שהיא הופכת פיתרון מצוין גם עבור עסקים שבקשתם לקבלת הלוואה מהבנק נדחתה, שכן הגופים החוץ-בנקאיים מאשרים גם בקשות להלוואה עם רמת סיכון גבוהה יחסית.

בנוסף, מימון חוץ בנקאי אינו מאלץ את העסק לשנות את מסגרת חשבון הבנק או להיכנס למשיכת יתר. זוהי גם הזדמנות עבור העסק לבצע איחוד הלוואות וחובות קיימים כלפי הבנק וגורמים נוספים, תוך התאמת פריסת תשלומי ההחזר אל יכולתו הכלכלית של העסק.

מחשבים מימון חוץ בנקאי

איך מחליטים ממי לקבל מימון חוץ בנקאי?

הדרך לאישור מימון מתקצרת בצורה משמעותית כאשר מגישים את הבקשה באופן הנכון, אבל חשוב לעצור רגע ולתכנן בחוכמה את המהלך. ישנם לא מעט גופים שמציעים מימון חוץ בנקאי בריבית הגבוהה מזו הנהוגה בבנק, ותנאי הפריסה להחזר החוב אינם אידיאליים. כלומר, לא כל גוף שמציע מימון חוץ בנקאי הוא בהכרח כתובת רלוונטית עבור העסק שלכם.

ככלכלנים העוסקים בהתאמת מימון בצורה המיטבית לכל עסק, תפקידנו לסייע לכם לבחור בגוף הנכון ובמוצר הנכון, בהתאם לצרכי העסק הייחודיים והמשתנים מעת לעת. יש לזכור שסוג מסוים של מימון עשוי להתאים "כמו כפפה" לעסק אחד, ולהיות פחות טוב עבור עסק אחר.

שטרות עבור מימון חוץ בנקאי

אנו ממליצים על בחינה של מספר אפשרויות טובות לבקשת מימון חוץ בנקאי:

  1. הקרן להלוואות בערבות המדינה: הלוואות הקרן בערבות מדינה נועדו לסייע בהקמת עסק חדש, בסגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר, וכן בפיתוח והשקעה בעסק. הקרן מציעה ריבית נמוכה, תנאי החזר נוחים וכן ביטחונות נמוכים. ניתן לקבל הלוואה עד 500,000 ₪ או עד שיעור של 8% מהמחזור השנתי האחרון, בהתאם לאופי העסק.
  2. קרן נתן: קרן פילנתרופית לעידוד יזמות בישראל, המעניקה לעסקים חדשים מימון חוץ בנקאי בגובה של עד 240,000 ₪, ללא ריבית וללא ביטחונות. המימון ניתן לעסק חדש וראשון בלבד, ולאחר שהיזם הציג רעיון מגובש, ניסיון רלוונטי ותוכנית עסקית שמעידה על צפי של שגשוג ויכולת החזר של ההלוואה.
  3. קרן פועלים לעסקים: מימון חוץ בנקאי לעסקים בהקמה שטרם החלו לפעול, וכן לעסקים קיימים בעלי מחזור מכירות שנתי של עד 25 מיליון ₪ בשנה. ההלוואות הן בגובה של עד 500,000 ₪ או בשיעור של עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי של העסק, בריבית אטרקטיבית, ועם החזרי התשלומים נוחים כולל גרייס (דחיית תשלומים) של עד 12 חודשים.
  4. קרנות הסוכנות היהודית: קרנות שמטרתן העיקרית היא לסייע ליזמים ולבעלי עסקים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. ניתן לקבל מימון חוץ בנקאי עד לגובה 300,000 ₪, עם תקופת החזר של עד 72 חודשים. ההלוואות ניתנות לעסקים מהגליל, מהנגב ומירושלים, ולבעלי עסקים מהקהילה האתיופית, מהמגזר החרדי, מהמגזר הערבי, יוצאי קווקז ועולים חדשים. המימון ניתן בריבית פריים + 1.5%, עם הון עצמי בשיעור של 20%.
  5. מימון חוץ בנקאי של ויזה כאל: מימון חוץ בנקאי לעסקים קטנים ובינוניים המתקבל בתהליך פשוט ומהיר, ללא צורך בהעמדת ביטחונות כלל. גובה ההלוואות של קרן ויזה כאל נע בין 100,000 ₪ ועד 300,000 ₪, עם תקופת החזר של שנתיים עד שלוש שנים, בריבית פריים + 4%, ועם אפשרות לקבלת גרייס (דחיית תשלומים) למשך עד חצי שנה.
  6. הלוואות חוץ בנקאיות במימון פרטי: ניתן לגייס מימון חוץ בנקאי גם באמצעות משקיעים פרטיים ואסטרטגיים, מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה, וכן הלוואות מגופים מוסדיים.

לקבל את התנאים הטובים ביותר

הביקוש הרב למימון חוץ בנקאי הביא לכך שרק כ-30% מהבקשות לקבלת הלוואה מאושרות. למרות זאת לקוחותינו זוכים לאחוזים גדולים של קבלת הלוואות, עם שיעור הצלחה יוצא דופן של 83%. איך אנחנו עושים את זה? בזכות הידע, הניסיון, וההיכרות האישית של אפק עם מנהלי הקרנות והנהלים על פיהן הן עובדות.

הניסיון מראה שבעל עסק זקוק לקבלת מימון חוץ בנקאי אינו תמיד יודע להציג את המידע שעל בסיסו ניתן לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורו. באפק אנו יודעים לשאול את השאלות הנכונות, והציג את הנתונים בצורה שהכי תועיל לו. לאחר בחינת העסק וצרכיו, נבנה עבורכם תכנית עסקית בהתאם לענף בו אתם פועלים, נציע את מסלול המימון המתאים עבורכם ביותר, ונעניק לכם ליווי צמוד לאורך כל הדרך, עד לקבלת המימון.

מעוניינים לקבל מימון חוץ בנקאי?

צרו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות, ואנו נבחן את סיכוי העסק לקבלתו

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: